A- A A+

Select your language

Working Papers

Working Paper Nr 1. 
Wyobraźnia i odpowiedzialność. Drzewo decyzyjne wyborów prezydenckich w cieniu pandemii COVID-19
Z przyjemnością prezentujemy Państwu pierwszy Working Paper z nowej serii wydawnicznej Polskiej Akademii Nauk - Stacji Naukowej w Wiedniu. Dyrektor Stacji Prof. dr Arkadiusz Radwan dokonuje w tym artykule politologiczno-prawnej analizy opcji wyboru, procesów decyzyjnych oraz strategii negocjacyjnych aktorów politycznych w Polsce będących w sporze o termin wyborów prezydenckich toczonym w cieniu pandemii COVID-19.
Paper jest dostępny pod następujacym linkiem.

Working Paper Nr 2.
Wybory korespondencyjne w Bawarii (29 marca 2020 r.) a COVID-19
W kolejnym numerze PAN - Working Papers, Prof Arkadiusz Radwan i dr Sonia Horonziak analizują pod względem politologicznym, wykorzystując przy tym różne techniki statystyczne, wpływ przeprowadzonych w marcu wyborów samorządowych w Bawarii na sytuację epidemiologiczną w tym kraju związkowym oraz w całych Niemczech.
Paper jest dostępny pod następujacym linkiem.

Working Paper Nr 3.
Między negacjonizmem a dyfamacją. Ustawodawca jako moderator dyskusji o przeszłości
Z przyjemnością prezentujemy Państwu Working Paper nr 3, zatytułowany Między negacjonizmem a dyfamacją. Ustawodawca jako moderator dyskusji o przeszłości, w którym Profesor Arkadiusz Radwan podejmuje próbę filozoficznego i prawnego ujęcia tytułowego zagadnienia, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. praw pamięci (ustaw memorialnych) oraz praktyki sądowej (krajowej i międzynarodowej) dotyczącej pamięci o zbrodniach popełnionych w czasie II Wojny Światowej. Artykuł jest przyczynkiem do dyskusji o jurydyzacji historii - procesie ingerowania ustawodawcy oraz sądów w debatę publiczną o przeszłości.
Paper jest dostępny pod następującym linkiem.

Working Paper Nr 4.
COVID-19 angesichts bereits bestehender Vorerkrankungen der Demokratie
Artykuł prof. Radwana stanowi zwięzły przegląd reakcji politycznych (rządów i opozycji) na pandemię COVID-19 w wybranych krajach, pod kątem tego, na ile stała się ona pretekstem do konsolidacji władzy,  ograniczania praw obywatelskich bądź innych zachowań, które mogą być oceniane jako ryzykowne dla demokracji i rządów prawa.
Paper jest dostępny pod następującym linkiem.


Zapraszamy do lektury!

Newsletter

Zapisz się na
listę odbiorców

Newslettera

Kontakt

Polska Akademia Nauk
Stacja Naukowa w Wiedniu
Boerhaavegasse 25

1030 Wien - Österreich
Telefon: + 43 1 713 59 29

Fax: + 43 1 713 59 29 550
Mail: office@vienna.pan.pl
Impressum

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dojazd